Przelewy24

Poradniki

Poznaj tajniki polerowania samochodu – kompendium wiedzy dla każdego!

Dowiedz się podstawowych informacji o technikach polerowania oraz o niezbędnych przygotowaniach do tego zajęcia. Przez osoby, które dotychczas nie polerowały samochodu, czynność ta może być postrzegana jako bardzo skomplikowana. Z czasem okazuje się, że zajęcie to jest nie tyle trudne, co żmudne.

label
remove_red_eye 69769 odsłony
comment 1636 komentarze

Zabezpieczenie profili zamkniętych

label
remove_red_eye 1698 odsłony
comment 0 komentarze

Zabezpieczenie antykorozyjne

label
remove_red_eye 1255 odsłony
comment 0 komentarze

Wybór materiałów lakierniczych - wprowadzenie

label
remove_red_eye 1821 odsłony
comment 0 komentarze

Szpachlowanie

label
remove_red_eye 1603 odsłony
comment 0 komentarze

Podział materiałów dla lakiernictwa samochodowego

label
remove_red_eye 3169 odsłony
comment 0 komentarze

Lakierowanie sprayem

Aeorozol (spray) czyli lakier w ciśnieniowym pojemniku z zaworkiem, nie jest profesjonalnym materiałem lakierniczym, ponieważ nie nadają powłoki lakierowej odpowiedniej jakości. Ze względu na niski koszt tego rodzaju naprawy lakiernicze są często stosowane przez amatorów w celach dekoracyjnych (tzw. zaprawki). Pomimo tego, że lakierowanie sprayem nigdy nie da możliwości uzyskania tak dobrych efektów jak natrysk profesjonalny, warto poznać zasady używania sprayów aby uzyskać możliwie jak najlepszy efekt pracy.

label
remove_red_eye 3528 odsłony
comment 0 komentarze

Jak używać pistoletu lakierniczego

Bez względu na markę pistoletu i jego budowę zasady posługiwania się nim są jednakowe. Ze względu na cechy motoryczne konkretnego człowieka (oczy i ręce) należy zwrócić uwagę na ocenę odległości (niewielka tolerancja), wyczucie prostoliniowości i prostopadłości przesuwającej się ręki w stosunku do stałego elementu. Ważna jest również masa pistoletu (najlepiej by była jak najmniejsza) oraz położenie środka ciężkości (wyważenie pistoletu) istotne szczególnie przy pistoletach z górnym zbiornikiem.

label
remove_red_eye 2662 odsłony
comment 0 komentarze

Lakiery bazowe - czym są i jak ich używać

Pewnie nie raz już spotkałeś się z pojęciem lakieru bazowego. Czy jednak wiesz już jaki to właściwie rodzaj lakieru i jak go właściwie położyć? Z doświadczenia wiem, że wielu moich klientów nie do końca orientuje się jaki lakier jest położony na ich samochodzie, a w internecie jest masa mylnych informacji o lakiernictwie samochodowym.

label
remove_red_eye 27987 odsłony
comment 5 komentarze