Zakup lakieru samochodowego oraz materiałów lakierniczych to niezwykle trudne wyzwanie. Ktoś mógł by zapytać skąd taki wniosek skoro jest tak wiele sklepów lakierniczych oraz mieszalni, nie mówiąc już o mnogości producentów. Ogromna ilość produkowanych przez firmy materiałów lakierniczych związana jest z ogromnym zapotrzebowaniem - w końcu każdy właściciel samochodu co jakiś czas musi coś przy nim zrobić. Jeśli nie chodzi stricte o naprawę blacharsko lakierniczą będącą skutkiem niemiłego incydentu na drodze czy podczas parkowania to w końcu każdy potrzebuje ochronić swój samochód przed korozją zwłaszcza przy oddziaływaniu zimowych warunków atmosferycznych. W związku jednak z dużym zapotrzebowaniem rynku w produkty lakierniczy pojawiają się wciąż nowe produkty. Dobrze, ale które z nich są tylko zapychaczami rynku, lub po prostu produktami niskiej jakości, a które zasługują na uznanie oraz zakup ?

Jeśli jesteś wieloletnim lakiernikiem na pewno masz  wypracowane  konkretne techniki pracy, a co za tym idzie masz już sprawdzone materiały zapewniające ci uzyskiwanie dobrych efektów pracy. Co jednak poradzić komuś kto zakupuje  artykuły lakiernicze po raz pierwszy? Warto podkreślić, że nie ma takich szpachlówek, podkładów, lakierów bezbarwnych, materiałów ściernych i polerskich, które odpowiadały by każdemu.

Pierwszą zatem porada - przy wyborze materiału lakierniczego bierz pod uwagę indywidualne możliwości oraz specyfikę twojej pracy. Warto wziąć pod rozwagę fakt, że lakiernictwo samochodowe nie jest prostą dziedziną, głównym założeniem pracy jest uzyskanie dobrego i jednocześnie trwałego  efektu końcowego. Co ciekawe przy większości prac lakierniczych uzyskanie pozytywnych wyników możliwe jest przy stosowaniu różnych metod pracy.

Nie ma uniwersalnych sposób na przygotowanie samochodu, obrabianie szpachli, podładowanie, zabezpieczenie , antykoryzjne czy samo lakierowanie. Pomimo jednak, że do celu czyli profesjonalnego wykonania  zadania można dojść różnym drogami  należy pamiętać o podstawowych zasadach związanych z lakierowaniem.   Przykładowo niektóre produkty nie pasują do siebie wzajemnie i nie są kompatybilne ze sobą. Zastosowanie nawet dwóch takich produktów będzie poważnym błędem i zakończy się najprawdopodobniej powtórnym wykonywaniem tej samej pracy.  Przykładowe pytania na jakie musisz sobie odpowiedzieć przed zakupem towaru i przed rozpoczęciem pracy?

Czy produkty  są chemicznie zgodne, a więc czy się nie pogryzą ?

Czy produkty które kupuje spełniają odpowiednie normy prawne i nie są niebezpieczne dla środowiska?

Czy stosuje właściwą kolejność aplikacji materiału ?

Czy stosując taki produkt mogę dać gwarancję swojemu klientowi?

Jaki jest stosunek wydajności i jakości do ceny towaru?

Czy inne produkty tego producenta po czasie nie okazywały się  wadliwe?

Pamiętaj, że dobrze dobrane produkty lakiernicze są kluczem do Twojego sukcesu. Kiedy masz już sprawdzone materiały nie obawiasz się o efekt pracy, nie spodziewasz się jakiś niepotrzebnych niespodzianek - budując sobie markę specjalisty.  Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy zakupie? Ponieważ jest, aż tyle różnych produktów ważne jest aby wiedzieć czy one się od siebie różnią. Rozważmy po kolei różne typy niezbędnych produktów lakierniczych i określmy jakie są kryteria związane z ich wyborem.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz